DİĞER HİZMETLERİMİZ

Hizmetler > Güvenlik Danışmanlığı

Gazete Manşetlerinde "Kurumunuz!"

Yarın sabah gazetede kurumunuzun web sitesinin hacklendiğini veya kurumunuza ait veritabanı bilgilerinin dosya paylaşım sitelerinde dolaştığını okumak ister misiniz? Böyle birşey olmaması için "bugün" ne kadar para harcardınız?

Vaktinizin Olmadığını Biliyoruz

"Internet neden yavaş?", "Neden falanca siteye giremiyorum?", "Video konferans yapamıyorum!", "Portal ne zaman bitecek?", "ERP uygulaması neden yavaş çalışıyor?", "Evden şirkete bağlanamıyorum!"... Bu sorulara eminiz sizin de ekleyecekleriniz vardır :)

Zaten zor olan güvenlik, kullanıcı ve yöneticilerin değişik istekleri yüzünden daha da zor hale gelir ve sonunda aşağıdakine benzer bir networkü yönetmek ve güvenliğini sağlamak zorunda kalırsınız.

Hacker'lar Nasıl Düşünür ve Saldırır?

Öncelikle acele etmezler. Bol bol düşünür, kahve içer, sinemaya gider, düşünür, araştırır, düşünür, bilgi toplar, uyur, güvenlik siteleride çıkan açıkları bekler, "Sıfır-Gün-Saldırı" olanaklarını değerlendirir... Sonra sizin en savunmasız olduğunuz anda saldırıyı başlatır! Yani oyunu kurallarına göre oynamazlar!

Ama bu adil değil!

Evet, adil bir durum olmadığı kesin. Asıl problem sizin güncel şemasını bile çıkartamadığınız bir networkünüz varken güvenliği nasıl sağlayacaksınız? Bu arada, içeriden gelebilecek tehditleri (en tehlikelisi) düşünmüyoruz!

Nasıl Yardım Edebiliriz?

Gelip network şemanızı çıkartamayız. Kullanıcı isteklerini de yerine getiremeyiz ama bir hacker gibi davranıp, onlardan önce sistemlerinizi biz kontrol edebiliriz. Sonra da iyileştirme konusunda fikir verebiliriz.

  • WhiteBox / BlackBox sızma ve bilgi edinme testleri
  • DDoS testleri
  • SQL Injection testleri
  • Cross Site Scripting testleri
  • Saptanan açıklar/zaafiyetlerle ilgili konularda danışmanlık

KULLANICI EĞİTİMLERİ

Güvenlikte en zayıf halka tabi ki insandır. Kurum çalışanlarınıza yönelik, bir günlük - teknik olmayan - güvenli bilişim eğitimi ile çok daha güvenli bir bilişim altyapısına sahip olmanız mümkün.